ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri

Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri"nin  kapanış programı Erzurum'da gerçekleştirildi.
Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri

MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğünce, Türk kültürünün yurt dışında tanıtılması ve yayılması, yurt dışındaki vatandaşların ve soydaşların kültürel bağlarının korunması, güçlendirilmesi ile Türk dilinin öğretilmesi amacıyla düzenlenen, "Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri"  Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde tamamlandı.

51 ülkeye görevlendirilen 340 okutman ve öğretmenin  yurt dışı görevlerinde ihtiyaç duyacakları teorik ve pratik bilgilerle donatılması, görev bölgelerindeki uyum sorunlarının en aza indirgenmesi, kendilerine yurt dışında destek olabilecek kurum ve kuruluşlar hakkında bilgi sahibi olmalarının sağlandı. Eğitimler Bakanlıklar arası ortak kültür komisyonu tarafından görevlendirilen 30 eğitmen tarafından verildi.

 Altı gün süren eğitimlerin kapanış programında MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Sn. Tuba Korkmaz, yurt dışına görevlendirilen öğretmen ve okutmanlara "Yolunuz, bahtınız açık olsun inşallah. Hepiniz için hayırlı görevler olmasını diliyorum. Gittiğiniz her yerde tüm öğrencilerimize selamlarımızı iletin." sözleriyle teşekkür etti.

Kapanış programı Genel Müdürümüz Sn. Tuba Korkmaz, Yüksek Öğretim Daire Başkanı Sn. Ali Kurt, Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Salih Kaygusuz'un katılımıyla tamamlandı.

18-08-202218-08-202218-08-202218-08-202218-08-2022

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.