ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Bir Dönem, Yeni Heyecanlarla Kapılarını Açtı

Yeni Bir Dönem, Yeni Heyecanlarla Kapılarını Açtı

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı "İlköğretim Haftası" Kutlama Programı, Yakutiye Ömer Duygun İlkokulunda gerçekleştirildi. 

İlköğretim Haftası Kutlama Programı, 11 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 09.30'da İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı.

Kutlama Programı, çelenk sunma töreninin ardından 10.30'da Yakutiye Ömer Duygun İlkokulunda gerçekleştirilen açılış töreni ile devam etti. Düzenlenen törene Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi, AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Akarsu, Yakutiye Kaymakamı Tuncay Kaldırım, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program; İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Yakutiye Kaymakamı Tuncay Kaldırım, AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi'nin konuşmaları ile devam etti.

 

GÜÇLÜ TÜRKİYE'NİN HİZMETKÂRI BİREYLER YETİŞTİRMEK EN BÜYÜK ÜLKÜMÜZ OLACAKTIR

 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: "Bugün il genelinde genelinde 1.353 okulumuzda, 187.838 öğrencimiz ve 11.763 öğretmenimizle birlikte 2023-2024 eğitim-öğretim yılına başlayacak olmanın gururunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 Yeni eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere  başta öğrencilerimiz olmak üzere değerli öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; bir ülke için yapılacak en önemli yatırımın insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırım olduğunun bilinciyle; temel eğitimden orta öğretime, mesleki eğitimden yaygın eğitime kadar çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları için tüm imkânlarımızı seferber etmiş bulunmaktayız.

Mevlana Celaleddin Rumî'nin pergel metaforunda ifadesini bulan bir ayağı kültürel-manevî değerlerine sabit, diğer ayağı dünyayı dolaşabilen, güçlü Türkiye'nin hizmetkârı bireyler yetiştirmek en büyük ülkümüz olacaktır." dedi.

 

HEPİMİZ EĞİTİM-ÖĞRETİMİN BİR PARÇASIYIZ

 

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle sözlerine başlayan Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi: "Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizi, göz aydınlığımız yavrularımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak, onları daha donanımlı hale getirmek, böylece vatana, millete faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, en büyük dileğimiz ve temennimizdir. Günümüzde eğitimin sadece okullarla sınırlı olduğunu söyleyemeyiz. Özellikle internetin ve sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla bunlar da eğitimin birer parçası haline geldiler. Okullarımızın ağırlığı belli ölçüde azaldı belki. Ancak yine de okullarımız eğitimin kalbi ve merkezi olmaya devam ediyor. Yine internetin yaygınlaşmasıyla beraber bilgi güvenliği ve elde edilen bilginin kullanımı noktasında da okula, öğretmene tekrar ihtiyacımız olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bu manada hepimiz eğitimin ve öğretimin birer parçasıyız. Toplum olarak bu sorumluluk hepimizin omuzlarının üzerinde. Dolayısıyla eğitimi, öğretimi sadece okula, öğretmene, Milli Eğitim camiasına ihale etme şansımız yok. Toplum olarak bundan hepimizin sorumlu olduğunu ifade etmek istiyorum." dedi.

 

Program; şiirlerin okunması, halk oyunu gösterileri, 4. Sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine çiçek takdiminin ardından; Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi ve protokol üyeleri tarafından ilk ders zilinin çalınması ve sınıf ziyaretleri ile sona erdi.

11-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-2023

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.