ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yemekte Denge Eğitimi Projesi Kapsamında Materyal Tanıtım Toplantısı Yapıldı

 Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı iş birliğiyle yürütülen "Yemekte Denge Eğitimi Projesi" kapsamında eğitici eğitimi Erzurum Palan Otel toplantı salonunda yapıldı. 
Yemekte Denge Eğitimi Projesi Kapsamında Materyal Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Türkiye’nin en kapsamlı ve sürdürülebilir temel beslenme eğitim projelerinden biri olan Yemekte Denge Eğitimi Projesi kapsamında 10 pilot ilde görevli 8600 öğretmene eğitim veriliyor. Yemekte Denge Eğitimi Projesi Materyal Tanıtım Toplantısı´nda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel ARSLAN, program dâhilî’nde 8-10 yaş grubu çocukların bulunduğu fizyolojik ortama göre gerekli olan besin öğelerinin yeterince tüketilmesi gerektiğini ve her öğünün dengeli beslenmede önemli olduğunu dile getirdi.

 

            Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı Gıda Araştırmaları Yöneticisi Ebru TİMUR  “Yemekte Denge Eğitimi” Projesi Materyal Tanıtım Toplantısında çocukluk çağı ve sonrası için sağlıklı bir alışkanlık oluşabilmesi için dengeli beslenmenin önemine değinerek, uygulama eğitimine katılan okul müdürleri ve öğretmenlere "Yemekte Denge Eğitimi Projesi" materyallerinin sunumu yapılarak toplantı sona erdi.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.