ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARIYIL TATİLİ MESAJI

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Döneminin Bitmesi ve Yarıyıl Tatilinin Başlaması münasebetiyle bir mesaj yayımladı
YARIYIL TATİLİ MESAJI

"2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemini tamamlayarak yarıyıl tatiline girmiş bulunuyoruz.

Karnelerdeki notların, öğrencilerimizin gerçek başarısını değil, sadece akademik bir karşılığı ifade ettiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Öğrencilerimizin akademik başarısı elbette çok mühim bir konudur. Ama asıl önemli olan çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimize, üzerinde yaşadığımız vatana, mensubu olduğumuz aziz millete sadakatle bağlı ahlaklı ve erdemli bireyler olarak yetişmeleridir.

Tatil dönemleri öğrencilerimizin zihinsel ve bedensel olarak dinlendikleri, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere daha etkin bir şekilde katıldıkları zaman dilimleri olmalıdır. Tüm öğrencilerimize ve velilerimize tatili boşa geçen zaman değil fırsata çevrilen zaman dilimi olarak değerlendirmelerini, kendilerini fiziksel ve zihinsel olarak tazalemelerini tavsiye ediyorum.

Bir diğer mühim husus ise tatil sonunda öğrencilerimizin devamsızlık yapmadan, okulun açıldığı ilk günden itibaren eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmeleridir. Bu konuda tüm velilerimizden, öğrencilerimizden, öğretmenlerimizden ve idarecilerimizden hassas davranmalarını bekliyoruz. Zira eğitim meselesinde zaman en kıymetli konudur ve zamanımızı kaybetme lüksümüz yoktur.

Bu vesileyle Erzurum'un eğitim öğretim sürecine verdikleri katkılardan ötürü; okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, verimli ve sağlıklı bir tatil döneminin geçirmelerini  temenni ediyorum."

 

                                                                                                                               Salih KAYGUSUZ

                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.