ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYENİN İLK TEMATİK KODLAMA KİTABI YAYINDA

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla hazırlanan Türkiye’nin ilk tematik kodlama kitabı “ERZURUMLA KODLUYORUM”  yayınlandı.
TÜRKİYENİN İLK TEMATİK KODLAMA KİTABI YAYINDA

          Sayın Buğra AYAN tarafından hazırlanan kitapta bütün “python kodlama örnekleri” Erzurum yemekleri, Erzurum kültürü ve Erzurum tarihi esas ve odak alınarak oluşturuldu. Erzurum’da yapay zekanın ilk adımı olan kitap ilk etapta 5.000 adet basılacak ve öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılacak.

      Geçtiğimiz günlerde memleketi Erzurum’da,  mezun olduğu Fen Lisesi öğrencileriyle geleneksel teknoloji buluşması gerçekleştiren, Matematik ve Bilişim Teknoji öğretmenlerimize ise kodlama ve yapay zekada matematiğin önemi konulu seminer düzenleyen sayın Buğra AYAN, müellifi olduğu bu kitabın Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü için yapılan baskılarından telif ücreti talep etmeyerek Erzurum’da kodlama eğitiminin gelişimine katkı sağlamaya devam etti.

       Dağıtılacak kitap “Teknolojiyi tüketmenin değil, teknolojiyle üretmenin zamanı.” sloganıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan ve Erzurum’da tüm öğrencilerin kodlama eğitimi alarak bilgi-işlemsel düşünme yetilerinin artırılmasını hedefleyen proje için önemli bir adım niteliğinde. Erzurum’da geleceğin alfabesi olan kodlama eğitimini ileriye taşıma vizyonunun anahtarı olan bu kitabın, aynı zamanda içeriğiyle Erzurum’un kültürel ve tarihi tanıtımına tanıtımına katkı sağlaması açısından şehrimizin  hem eğitim hem de sosyo-kültürel hayatına çok önemli faydaları olacaktır. Bu vesileyle kurumumuz adına yazarımızın kendisine teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.