ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkçe ve Matematik Öğretmenlerine Mesleki Gelişim Eğitim Semineri

KUDAKA tarafından “2015 Yılı Teknik Destek Programı” kapsamında desteklenen projede amaç ortaokullarda görev yapan Türkçe ve matematik öğretmenlerinin mesleki gelişim eğitimi düzenleyerek TEOG sınavında İlimizin başarı durumunun yükselmesi için destek olmak.
Türkçe ve Matematik Öğretmenlerine Mesleki Gelişim Eğitim Semineri

Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde bu gün başlayan programa Palandöken Kaymakamı Gürbüz KARAKUŞ, Kaymakam Adayı Mehmet Erdem AKBULUT, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin ÖZ, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Meslek Eğitimi alacak öğretmenler katıldı.

Proje kapsamında ortaokullarda görev yapan Türkçe ve Matematik öğretmenlerine yönelik mesleki gelişim eğitimi düzenlenerek, TEOG sınavında il genelinde başarı durumunun yükselmesi sağlanacak. 60 Türkçe, 60 Matematik olmak üzere toplam 120 öğretmenin katılımıyla gerçekleşecek olan eğitimlerde, modern öğretim yöntem ve teknikleri, lider öğretmenlik, eğitime teknoloji entegrasyonu, alternatif ölçme ve değerlendirme araçları, TEOG sınavına yönelik soru hazırlama, öğrencilerde kavram yanılgıları ve çözüm yolları, başarıyı arttırma yolları konuları ele alınacak. Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ATASEM)’de yapılan eğitimlerin birinci gününde, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden Prof. Dr. Erten GÖKÇE, ‘Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Ve Uygulamalar, Sınıf Yönetimi ve Sınıf İçi Etkinlikler’ konularında öğretmenlere seminer verecek. Eğitimlerin ikinci ve üçüncü gününde ise toplam 4 eğitim programı düzenlenecek.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel ARSLAN yaptığı konuşmada, Valimiz Dr. Ahmet ALTIPARMAK’ın talimatları ile başlatılan ve ilki 7-8-9 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen KUDAKA destekli proje ile 150 İngilizce öğretmenimiz İngiltere´den gelen eğitimciler tarafından dil öğretiminde yeni yöntem ve teknikler ana başlıklı eğitim almışlardır. Aynı proje kapsamında KUDAKA tarafından teknik destekli olarak verilen proje ile de ortaokullarda görev yapan Türkçe ve Matematik öğretmenlerinin TEOG sınavlarında ilimizin başarısının artırılması yönünde eğitim almalarında büyük katkısı olan başta Valimiz Dr. Ahmet ALTIPARMAK olmak üzere bütün emeği geçenlere teşekkür ederek, üç gün sürecek olan eğitimler sonunda katılımcılara düzenlenecek törenle Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak tarafından sertifika verileceğini belirtti.

08-12-201508-12-201508-12-201508-12-2015

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.