ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Türkiye İkincisi Öğrencilerinden Yıldız’a Ziyaret

Her yıl TÜBİTAK tarafından düzenlenen lise öğrencileri arası proje yarışmasının bu yıl 49. yapıldı. TÜBİTAK tarafından öncelikle 12 bölgeye ayrılan iller arasında düzenlenen yarışmada Erzurum Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Değerler Eğitimi ve Sosyoloji alanlarında Bölge Birinciliği elde ettiler.
TÜBİTAK Türkiye İkincisi Öğrencilerinden Yıldız’a Ziyaret

Bölge birinciliği alan projeler 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Finaline davet edildiler. Antalya’da her bölgeden gelen bölge birincileri kendi kategorilerinde ayrı ayrı değerlendirmeye alındılar. Öğrenciler kendilerine tanınan süreler içinde projelerini savundular.

Erzurum Yakutiye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Ayşe Uyanık danışman öğretmeni Ümmü Gülsüm Uyanık ile birlikte “Benden Bize Doğru” başlıklı projeleri ile gençler arasında hızla yayınlaşan benlik duygusu ve Egoizmin biz duygusuna birlik ve beraberlik duygularına dönüşmesi için yaptıkları çalışma ile tüm Türkiye’de hazırlanan toplam 1230 proje arasında Türkiye İkincisi oldular.

Aynı okuldan 11. Sınıf öğrencisi Miraç Karadağ danışman öğretmeni Akif Bumin ile birlikte Sosyoloji alanında hazırladıkları proje ile taşımalı eğitim sonucu köylerde boş kalan okul binalarının etüt merkezi ve kütüphane olarak kullanıma açılması konulu proje ile tüm Türkiye de hazırlanan toplam 1810 proje arasından Türkiye İkincisi oldular.

Derece yapan Öğrenciler ile danışman öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız’ı makamında ziyaret ettiler, Yıldız “Bir meslek lisesi olarak Türkiye’nin büyük şehirleri dahil bir çok ilinden gelen Özel liseler, Fen ve Anadolu liseleri arasından ilimizdeki bir meslek lisesinin iki alanda birden Türkiye ikinciliği alması bizleri gururlandırmıştır” dedi. Daha sonra dereceye giren öğrencilere kitap hediye ederek başarılarının devamını diledi.

24-04-201824-04-201824-04-201824-04-2018

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.