ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK TÜRKİYE FİNALİNDE BÜYÜK BAŞARI

TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline 6 proje ile katılım sağlayan Erzurum; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 teşvik ödülü olmak üzere 5 derece elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
TÜBİTAK TÜRKİYE FİNALİNDE BÜYÜK BAŞARI

29 Mayıs 2024 Çarşamba günü ATO Congresium'da gerçekleştirilen TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde öğrencilerimiz ödüllerini Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Yusuf TEKİN, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih KACIR ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Sayın Hasan MANDAL'ın elinden aldılar.

TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline Erzurum'u temsilen katılan Yakutiye Şükrüpaşa Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Can Ahmet KURT ve Yusuf Eren FERAH, öğretmenleri Veysel DAĞDEMİR danışmanlığında Teknoloji Tasarım alanında hazırlamış oldukları "Trafik Kazası Tespit ve Bildirim Sistemi " adlı proje ile "Türkiye İkinciliği" ödülüne;

Palandöken Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Mehlika İclal PAYLAN, öğretmeni Mustafa AKAY danışmanlığında Fizik alanında hazırlamış olduğu "Vidalı Kriko Sistemiyle Tasarlanan Akustik Levitasyon Cihazıyla Lokal Kavitasyon Yapımı" adlı proje ile "Türkiye Üçüncülüğü" ödülüne;

Tekman Anadolu Lisemizden Sudenaz ŞAKİROĞLU, Nurdan KAYA, İklim ÖZER isimli öğrencilerimiz; öğretmenleri Deniz KEL danışmanlığında Kimya alanında hazırlamış oldukları "Periyodik Tablo Oyunu: Periyopya" adlı "Türkiye Üçüncülüğü" ödülüne;

Palandöken Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Berra KELEŞOĞLU, öğretmeni Güldane MERAL danışmanlığında Coğrafya alanında hazırlamış olduğu "Yeşil Miras Anıt Ağaçların CBS İle Haritalanması ve Ekoturizm Potansiyeli" adlı proje ile "Teşvik Ödülü"ne;

Tekman Anadolu İmam Hatip Lisemizden Beyhan ASLAN, Reşat ŞEKER; öğretmenleri Tuğçe TUNCA danışmanlığında Sosyoloji alanında hazırlamış oldukları "Aile İçi İletişimi Olumlu Yönde Etkileyecek Oyunlar" adlı projeleri ile "Teşvik Ödülü"ne layık görülmüşlerdir.

BU GURUR HEPİMİZİN

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: "Ülkemizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine taşıyacak nitelikli insan kaynağını yetiştirmek; öğrencilerimize, yaşadıkları topluma, dünyaya dair bir şeyleri iyileştirme ve hayallerindeki projeleri hayata geçirebilme motivasyonu kazandırmak en önemli hedefimiz.

6 proje ile katıldığımız TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 teşvik ödülü olmak üzere 5 derece ile büyük bir başarı elde ettik.

İlimizde bilim kültürünün yaygınlaşması, çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına sahip bireyler olarak yetişmesi yönündeki bu güzel çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyor; bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimize ve onları yetiştiren değerli danışman öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum." dedi.

30-05-202430-05-202430-05-202430-05-202430-05-2024

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.