ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Proje Yarışması Bölge Sergisi Törenle Açıldı

Ortaöğretim Öğrencileri Arası TÜBİTAK Proje Yarışması Bölge Sergisi Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde yapıldı
TÜBİTAK Proje Yarışması Bölge Sergisi Törenle Açıldı

           Bu yıl 46. sı düzenlenen TUBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Projeleri Yarışması Erzurum Bölge Sergisi,  Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu, Yakutiye İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, Palandöken İlçe Kaymakamı Gürbüz Karakuş, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Samih Kır, , TÜBİTAK Proje Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

         Bölge sergisinde açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Samih Kır, bilim merakının artırılmasının, çocukların yaparak öğrenmesinin, bilimsel bulguların daha geniş öğrenci kitleleriyle paylaşılmasının önemine değinerek, bölge finalinin yapılacağı illerden biri olan Erzurum’da özellikle son beş yıldır Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Atatürk Üniversitesi ve TÜBİTAK koordinatörlüğünün işbirliği ile ortaöğretim öğrencilerimizin proje yarışmalarına katılmaları teşvik edilmiş ve her geçen yıl artan proje sayısı ile de bu teşviklerin meyvesini verdiğini belirterek bölge finali sonucunda Ankara’ya gidecek proje sahibi öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerine şimdiden başarılar diledi. Ayrıca katkılarından dolayı Erzurum Valiliğine, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne, TÜBİTAK Bölge Koordinatörlüğüne, proje yarışmasına ürettiği projelerle katkı sağlayan öğrencilerimize ve onlara imkan sağlayan öğretmen ve okul yöneticilerine göstermiş oldukları ilgi, alaka ve desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

         TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından desteklenen, 2005 yılından itibaren bölgesel olarak yapılmaya başlanan ve 10 ilin dahil olduğu bölgemizde öğrencilerimiz tarafından bu yıl yaklaşık 2400 proje üretilmiş, bunlardan 44’ü ilimizden olmak üzere toplam 100 proje bölge sergisine davet edilmiştir. Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde yapılan bölge sergisi 02 Nisan 2015 tarihine kadar devam edecek.

 

 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.