ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak 46. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması Bölge Finali Yarışması Tamamlandı

10 ilden gelen ve bölge sergisine davet edilen 44 projeden Ankara’da ki Türkiye finaline gidecek 20 proje seçildi.  
Tübitak 46. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması Bölge Finali Yarışması Tamamlandı

30 Mart 2015 Tarihinde başlayan 46. Ortaöğretim öğrencileri proje yarışması bölge sergisi 2 Nisan 2015 tarihinde yapılan ödül töreni ile tamamlandı. Törene Atatürk Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Ö.İrfan KÜFREVİOĞLU, TÜBİTAK Temsilcileri, Yakutiye Kaymakamı Ahmet KATIRCI,Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü,Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN ve çok sayıda idareci katıldı.

Bölge sergisine katılan 100 proje içinde 44 proje Erzurum’da bulunan liseler tarafından hazırlanmış ve bu projelerden Coğrafya alanında Şenkaya Çok Programlı Lisesi, Fizik alanında Pasinler Alvarlı Efe Anadolu Lisesi, Psikoloji alanında Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi, Türk Dili ve Edebiyatı alanında Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi 3. Ödülü,

Biyoloji alanında Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi,Coğrafya alanında Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi,Matematik Alanında Özel Aziziye Anadolu Lisesi ve Psikoloji Alanında Yakutiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2. Ödülü almışlardır.

Ankara’da yapılacak Türkiye finalinde bölgemizi temsil edecek 20 proje belirlenmiş ve  bu projelerden 9’u yine ilimizdeki liselerin hazırladığı projelerden  seçilmiştir.

Biyoloji alanında İbrahim Hakkı Fen Lisesi, Fizik Alanında Hacı Sami Boydak Anadolu Lisesi,Kimya Alanında Erzurum lisesi ve Özel Aziziye fen Lisesi,Psikoloji alanında Erzurum Lisesi,Sosyoloji Alanında Atatürk  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi,Tarih alanında Mehmet Akif Ersoy Anadolu lisesi ve Türk Dili ve Edebiyatı Alanında Nurettin Topçu Sosyal Bilimler lisesi  Erzurum’u Ankara’da temsil etmeye hak kazanan okullar oldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN projelerin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğrenci,danışman öğretmen,okul idarecisi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlerine teşekkür ederek,İlimizi temsil edecek öğrenci ve öğretmenlere şimdiden başarılar diledi.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.