ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ İLE HAYAL ET, TASARLA, ÜRET

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) işbirliği ile hayata geçirilen "Tasarım Beceri Atölyeleri ile Hayal Et, Tasarla,Üret" projesi ile Erzurum'da birçok ilçede 20 okulda 24 tasarım beceri atölyesi kurulacak. 3.000.000,00 TL bütçeli projenin imzaları İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen tarafından atıldı.
TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ İLE HAYAL ET, TASARLA, ÜRET

       Projenin genel hedefi: Okullarda tasarım beceri atölyeleri kurarak dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilere sunulan eğitim hizmetlerin kalitesinin artırılmasına ve yaşam standartlarının yükseltilmesine katkıda bulunarak ilin sosyoekonomik gelişimine destek olmak. Projenin hedef grubunu sosyoekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerdeki ortaokullarda eğitim gören yaklaşık 5.600 öğrenci oluşturuyor

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan "Erzurum İli Eğitimde Yerel Hedefler Stratejik Belgesi ve Eylem Planı" nda yer alan "Okullar Arası İmkan Farklıklarının ve Öğrenciler Arası Öğrenme Farklılıklarının Azaltılması" ve "Okullarımızda Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetlerin Artırılması" hedefleri doğrultusunda şekillenen projede, ilimizdeki sosyoekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerdeki ortaokullarda tasarım beceri atölyeleri (TBA) kurularak öğrencilerin sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel açıdan zengin ortamlarda eğitim görmeleri sağlanacaktır. Bu atölyeler öğrencilerin ilgi, yetenek ve becerileri doğrultusunda zamanlarını geçirecekleri birer yaşam alanı olarak hem ders içi hem de ders dışı zamanlarda hizmet verecek. Atölyeler öğrencilerin akademik başarılarının yükselmesinin yanı sıra sosyal ve bilişsel becerilerinin gelişmesine de destek olacaktır. Ayrıca öğrenciler, ders dışı saatlerde bu atölyelerde vakit geçirerek olumsuz ortamlara ve davranışlara sürüklenme riskinden kurtulacaklardır. Bu kapsamda "müzik", "görsel sanatlar", "salon sporları", "fen, teknoloji, matematik ve mühendislik (FETEM)", "yazılım ve tasarım" alanlarında toplam 24 atölye kurulacak.

21-02-202021-02-202021-02-202021-02-202021-02-2020

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.