ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Aday Öğretmenlerin Eğitimleri Başladı

İlimize sözleşmeli olarak atanan aday öğretmenlerimizin Temel ve Hazırlayıcı eğitim programları İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan Yıldız’ın katılımıyla saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Erzurum Lisesi Konferans salonunda başladı.  
Sözleşmeli Aday Öğretmenlerin Eğitimleri Başladı

İlimize atanan sözleşmeli aday öğretmenlerin yetiştirilmeleri kapsamında, 15-29 ağustos tarihleri arasında yapılacak olan seminer çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün direktifleri doğrultusunda Temel Eğitim, Hazırlayıcı Eğitim ve Çevreye Uyum Semineri olarak gerçekleştirilecek.

Çocuklarımızın daha özgün ve milli-manevi değerleri kuşanmış bir şekilde yetişmeleri için derslerde birkaç cümle bile olsa 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatmalarının elzem olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan Yıldız; ‘Öncelikle sahip olduğumuz misyonun taşıdığınız bilincin farkında olarak, sizlere teslim edeceğimiz çocuklarımızı milli ve manevi değerlerle kuşanmış ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkaracak ve yaşadığımız coğrafyaya umut vaat edecek donanımlı bir nesil olarak yetiştireceğiniz hususundaki inancım tamdır. Sizlerin de aramıza katılmanızla maarif camiamız yeni bir heyecan ve enerji ile devam ettiği yolda olumlu bir ivme kazanacaktır, tekrar aramıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan Yıldız’ın konuşmalarının ardından Sözleşmeli aday öğretmenlerinin eğitim derslerine başlandı.

15-08-2017

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.