ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Yüksel ARSLAN’ ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 95’inci yılını kutluyoruz.
Sayın Yüksel ARSLAN’ ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine Milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi,

23 Nisan 1920’ de Ankara’da doğarak Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmiştir. Bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek yeniden bir dirilişin müjdecisiydi. İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti yeniden şaha kaldırdı.

Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

23 Nisan 1920’de, Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Atatürk, 23 Nisan gününü, çocuklara bayram günü olarak armağan etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır.

 Sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gazi Mustafa Kemal’in geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir.

Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz

Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük mutluluk duymaktayız.

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphemiz yoktur.

Çocuklar, gün sizin gününüz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve bizlerin sizlerden beklentisi, ülkemizi dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için çalışmanız, çalışmanız, çalışmanızdır. Hızla değişen bu dünyada ülkemizin adını bilimde, fende, teknolojide, sanayide ve eğitimde altın harflerle yazdırmanız.

Hepinizin bayramını en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.

 

            Bayramımız hepimize kutlu olsun!..

 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.