ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK

Millî Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay  iş birliğiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması eser girişleri tamamlandı. Bu yıl 10'uncusu düzenlenen yarışma, çocuklarda ve gençlerde sanat aracılığıyla bağımlılığa karşı farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Erzurum 67.710 eser başvurusu ile yarışmaya katılım anlamında Türkiye ikincisi oldu.
SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK

Genç nesilleri bağımlılıktan korumak, yetişkinlerde çocuk ve gençlerin sanatsal perspektifinden bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla 10. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması eser girişleri tamamlandı. Millî Eğitim Bakanlığı ile Yeşilay iş birliğiyle hayata geçirilen yarışma; ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenleniyor. Bağımlılık konulu eserlerin değerlendirildiği yarışmada öğrenciler görsel kategoriye "afiş, resim, karikatür ve kısa video"; edebi kategoriye "kompozisyon, şiir, öykü, deneme ve anı" alanlarında ürettikleri eserlerle katıldılar. Başvurular 21 Şubat 2020 tarihinde sonlandı. Erzurum'da öğrencilerimiz 67.710 eser girişi yaparak rekor bir katılım sağladılar. Bağımlılıklarla mücadele anlamında büyük bir farkındalık oluşmasını sağlayan yarışmaya katılım sağlayan tüm öğrencilerimize, öğrencilerimizi bağımlılık konusunda bilinçlendirerek teşvik eden öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz.

Her ilin kategori birincileri Nisan ayında, ülke çapında her kategoride ilk 3'e girenler ise Haziran ayında açıklanıyor İl çapında ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde, edebi ve görsel olmak üzere 2 kategoride belirlenen birinciler 500 TL ile ödüllendirilecek. İl düzeyinde dereceye girmeye hak kazanan 486 öğrenci, arasından ise her düzey ve kategoriden ülke çapındaki şampiyonlar belirlenecek. Kategori birincileri 5 bin TL, ikincileri 3 bin 500 TL, üçüncüleri 1.000 TL ödülün sahibi olacak.

 

10. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışmasına ait sayısal verilere aşağıdaki tablolardan ulaşabilirsiniz

SNSG ESER GİRİŞİ EN YÜKSEK İLK 10 OKUL

SNSG GENEL İLÇE SIRALAMASI

SNSG TÜM OKULLARIN ESER GİRİŞ SIRALAMASI

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.