ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu sene başı toplantısı Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda yapıldı.
Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Erzurum il Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN Başkanlığında yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih KARASU, Rehberlik Araştırma Merkezi Yönetici ve Personelleri, merkez ilçe Şube Müdürleri, ilköğretim ve ortaöğretim okul müdürleri ile rehber öğretmenler katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda, 2015-2016 eğitim- öğretim yılında yapılacak rehberlik faaliyetleri ve eğitim kurumlarında uygulanmakta olan Psikososyal Müdahale Hizmetleri kapsamında risk gruplarına yönelik yapılacak çalışmalar görüşüldü.

Toplantıda söz alan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih KARASU, öğrenci danışmanlığı, veli ziyaretleri, destek odaları, kaynaştırma öğrencilerinin eğitimi, aile eğitimleri, mesleki yöneltme faaliyetleri, öğretmenlere yönelik düzenlenecek mesleki gelişim eğitimleri hakkında bilgi verdi.

 

İl ve ilçelerde yapılması düşünülen rehberlik ve psikolojik danışma çalışmalarına ilişkin gerekli ihtiyaçlar belirlenerek çalışmalarla ilgili öneriler değerlendirilip bunların sağlanması yönünde kararlar alındı. Erzurum il Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN  yeni eğitim öğretim yılının sağlıklı ve başarılı olması temennisiyle toplantıyı sonlandırdı.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.