ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Teknolojiyi Tüketmenin Değil, Teknolojiyle Üretmenin Zamanı"

Kalkınma Bakanlığı desteği, Erzurum Valiliği koordinasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştirmesi ile
"Teknolojiyi Tüketmenin Değil, Teknolojiyle Üretmenin Zamanı"

"Z-engin Yaşıyorum Robotumu Yapıyorum Projesi" kapsamında Köprüköy ilçesinde "Robotik ve Kodlama Sınıfı" açılışı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz’un katılımıyla yapıldı.

     Yapılan açılış törenine; Köprüköy Belediye Başkanı Osman Belli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Latif Bağaçlı, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcıları Halil Karapınar, Turan Bağaçlı ve şube müdürleri katıldılar.

Açılışta görüşlerini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz "Proje kapsamında il genelinde "Geleceğin Dili"olarak kabul edilen kodlama eğitimi de verebileceğimiz robotik sınıfların açılışını yaptık. Amacımız teknolojinin esiri olan ve onu hırsla tüketen bireyler yerine teknolojiyi doğru kullanıp onunla üreten ve teknoloji avucunun içinde tutan nesiller yetiştirmektir. Çocuklarımızın pırıl pırıl zihin dünyalarıyla, burada hem kendileri hem de ülkeleri için yepyeni ufuklar açacağına inanıyorum. Önümüzdeki günlerde bu sınıfların benzerlerini diğer ilçelerimizde de hizmete sokmaya devam edeceğiz. Hedefimiz örnek alan değil örnek alınan uygulamalar ortaya koyan bir Erzurum modeli oluşturmaktır" dedi.

Açılış sonrası Köprüköy Anadolu Lisesi ve İmam Hatip ortaokulu öğretmenleriyle sohbet amaçlı toplantı gerçekleştiren Kaygusuz öğle yemeğinde ise Anadolu Lisesi pansiyonunda öğrencilerle buluşarak onların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

01-11-201801-11-201801-11-201801-11-201801-11-201801-11-201801-11-2018

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.