ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Nilüfer PEMBECİOĞLU Medya Okuryazarlığı Konferansı Verdi

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu tarafından Erzurum Lisesi Kültür Sitesi Konferans Salonu´da Medya Okuryazarlığı Konferansı verildi. 
Prof. Dr. Nilüfer PEMBECİOĞLU  Medya Okuryazarlığı Konferansı Verdi

Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde 5 ülkeden 7 ortak kurum tarafından yürütülmekte olan Medya Okuryazarlığı ve Sosyal Yeterlik başlıklı Erasmus+ KA2 projesi kapsamında 1-3 Mart 2016 tarihleri arasında Medya Okuryazarlığı öğrenme - öğretmme materyali içerik geliştirme çalıştayı düzenlendi. Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu moderatörlüğünde yürütülen çalışmalarda, Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi ve T.T. Nurettin Topçu Sosyal Bİlimler Lisesi´nde görevli öğretmenler ile lise seviyesinde Medya Okuryazarlığı dersine yönelik öğretim materyali geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıldı. Bilgi ve tecrübelerini proje ekibindeki öğretmenlere aktaran ve proje çıktılarının hazırlık çalışmalarına yön veren Prof. Pembecioğlu, aynı zamanda geniş katılımlı bir konferansta konuşma yaparak, ilimizde görev yapan okul müdürleri, rehber öğretmenler ve Medya Okuryazarlığı dersine giren öğretmenlere Medya Okuryazarlığının neden bir ihtiyaç olduğu, medya okuryazarlığı eğitiminin öğrencilere neler kazandıracağı, medyanın olumsuz etkilerinden nasıl korunulabileceği konularında bilgi ve birikimlerini aktardı. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Samih Kır, Şube Müdürü Çiğdem Hopur, Ar-Ge birimi personelinin hazır bulunduğu konferansın sonunda Prof. Pembecioğluna çiçek ve teşekkür belgesi sunan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Samih KIR, katkılarından dolayı hocamıza ve katılımcılara teşekkür etti.  

03-03-201603-03-201603-03-201603-03-2016

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.