ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Polis Amca İlköğretim Okulunda “Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller Kampanyası” program düzenlendi

"Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller" projesi kapsamında öğrencilere diş sağlık seti dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının yürüttüğü proje kapsamında Polis Amca İlköğretim Okulunda düzenlenen törene. Sağlık Bakanı Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ,  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ercan Yıldız, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mahmut Uçar, Okul Müdürleri, Öğretmenler katıldı
Polis Amca İlköğretim Okulunda  “Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller Kampanyası” program düzenlendi

Bakan Akdağ, “Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller Kampanyası” kapsamında ağız ve diş sağlığı ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, “Çocuklar bizim sağlık elçilerimiz. Bunlar okullarında alışkanlıkları kazandıkça bu alışkanlıkları evlerine de taşıyorlar. Ana sınıfı, ilkokul 1 ve 2. sınıfta yaklaşık 5 milyon çocuğa diş fırçası ve diş macunu dağıtmayı hedefliyoruz.” dedi.

Düzenlenen etkinlikte, öğrencilere, diş fırçası ve diş macunu bulunan setlerle birlikte Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan dergiler ile”Sağlık Günlüğü”  dağıtıldı.

07-04-201707-04-2017

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.