ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimleri Başladı

İlimiz Palandöken İlçesi Şehit Murat Ellik İlkokulunda, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) işbirliğinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması eğitimleri başladı.
Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimleri Başladı

Şehit Murat Ellik İlkokulunda okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilincinin kazandırılması eğitimlerinin açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ercan YILDIZ, Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman GAZİOĞLU, Okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ yaptığı konuşmada, "Trafik kurallarına mutlaka uyulması gerekiyor. Bu çok önemli bir kuraldır hayatımız için. Trafikte herkes birbirine karşı saygı göstermelidir. Trafik kurallarına uymamak hem kendi hayatımızı hem de başkalarının hayatını tehlikeye atmaktır. Yaya kaldırımlarında her zaman sağdan yürümeliyiz. Trafik ışıklarına dikkat etmeli ve kırmızı ışıkta geçmemeliyiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile TÜSEKON arasında sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde başlatılan trafik bilincini arttırmak ve farkındalık oluşturma amaçlı eğitimler yıl boyunca TÜSEKON tarafından görevlendirilen usta öğreticiler tarafından öğrencilere verilecek.

29-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-2017

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.