ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZE YABANCI DİL EĞİTİMİ SEMİNERİ VERİLDİ

Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATASEM) ve Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü tarafından 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası Dil Sınavları için tanıtım semineri düzenlendi.
ÖĞRETMENLERİMİZE YABANCI DİL EĞİTİMİ SEMİNERİ VERİLDİ

İstanbul ITDC Internatıonal Teachers Development Centre Satış ve Pazarlama Müdürü ve Teacher Trainer Merve OFLAZ tarafından verilen “Teaching and Assessing in the CEFR and Cambridge English Exams” konulu seminere Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sezai Ercişli, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Samih Kır, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ömer Faruk Pala ve Rakıp TAŞ, ATASEM Müdür Yardımcısı Durdağı Akan ve Erzurum başka olmak üzere birçok çevre ilden gelen öğretmen ile öğrenciler katıldılar.

Söz konusu sınavın şehrimizde ve bölgemizde tanınırlığını artırmak, daha fazla öğretmen ve öğrencimizin katılımını sağlayarak bu sayede bölgemizde uluslararası standartlarda dil eğitimi verebilmek hedefiyle düzenlenen bu seminerle öğretmenlerimize; yabancı dil eğitiminde kullanabilecekleri sınıf içi etkinlik ve oyunlar, Cambridge English Qualifications sınavlarının önemi, sınavlarda ölçülen dört temel becerinin (Okuma/Dinleme/Yazma/Konuşma)  geliştirilmesi için ipuçları, sınav materyallerinin, djital kaynakların ve web araçlarının dil eğitiminde doğru kullanımı ve ölçme ve değerlendirme  konularında eğitim verildi. Düzenlenen seminer sonunda öğretmenlerimize katılım belgeleri verildi.

28-02-201928-02-201928-02-2019


 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.