ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih AKTEKİN Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve Akşam Sanat Okulu’nda 16-17 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılan  Genel Bilgi Paylaşımı Çalıştayı için ilimize gelen Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN aynı  gün Erzurum Lisesi Konferans Salonunda aday öğretmenlerle bir araya geldi.
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih AKTEKİN Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Erzurum Lisesi Konferans Salonunda yapılan programa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yüksel ARSLAN, Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Zinnur ŞİMŞEK, Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman GAZİOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,  Şube Müdürleri ve aday öğretmenler Katıldılar.

Açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel ARSLAN, öğretmenlerin hayatı boyunca çocuklara ve gençlere kendilerinin örnek bir hayat sergilemesi, doğruluğu ve dürüstlüğü davranış olarak sergileyerek yaşatmaları gerektiğini, mesleğin kutsiyetine dair ehemmiyetin önem derecesini vurguladı.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN ise programda yaptığı konuşmasında, aday öğretmen yetiştirme sürecinin eğitim sistemimizde bir ilk olduğunu dünyada da bu boyutuyla başka bir örnek bulunmadığını ifade etti. Öğretmen yetiştirme programına, öğretmenlerin meslek yaşamlarında karşılaşacakları durumlara ve değişen şartlara uyumlarını kolaylaştırmak adına hayat boyu öğrenme ve sürekli mesleki gelişim bilincini yerleştirmek amacıyla başladıklarını söyledi.

Literatürde mesleki gelişimin öğretmenin karmaşık ve dinamik değişim şartları altında sürdürdüğü resmi ve resmi olmayan öğrenme faaliyetlerinin toplamı olarak tanımlandığını belirten Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN, birey, grup ve okulun doğrudan veya dolaylı olarak faydasına olmayı hedefleyen ve sınıf içindeki eğitimin kalitesine katkıda bulunacak bilinçli ve planlı faaliyetler ile doğal öğrenme tecrübelerinin tümünün toplamının da mesleki gelişim içerisine dahil olduğunu belirtti.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN konuşmasının sonunda aday öğretmenlere, kültürümüzde bir öğreti haline gelen “Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz” bilinciyle öğrencileri ve kendinizi yetiştirin diyerek tavsiyede bulundu.

17-05-201617-05-201617-05-201617-05-201617-05-201617-05-201617-05-201617-05-201617-05-201617-05-2016

 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.