ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Tabletleri Törenle Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘FATİH Projesi’ kapsamında Erzurum Lisesi 9. sınıf öğrencilerine düzenlenen törenle tablet bilgisayarlar dağıtıldı.
Öğrencilere Tabletleri Törenle Verildi

Erzurum Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Vali Ahmet ALTIPARMAK, Yakutiye Kaymakamı Ahmet KATIRCI, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN, TRT Erzurum Bölge Müdürü Ayça ALEMDAR, milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleşirken İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN, Proje kapsamında bugün itibariyle ilimiz genelindeki 109 okulumuzda alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, ortaokullar ve ilkokullarımızda çalışmalar devam etmektedir. 2012 – 2015 yılları arasında 1831 öğretmenimiz ile 8353 öğrencimize tabletleri dağıtılmıştır. 2019 sınıfımız etkileşimli tahta ile donatılmış, okullarımıza 56 adet doküman kamera, 736 adet A4 – A3 yazıcı teslim edilmiştir. Bunların yanında yüz yüze eğitimlerin ve eş zamanlı ya da farklı zamanlı uzaktan eğitimlerin yapılması amacıyla ilimizde 2 adet tam donanımlı uzaktan eğitim merkezi yapılmıştır.” şeklinde konuştu.

 

Dağıtılan tablet bilgisayarların elektronik çöplük olmaması konusunda öğrencilere seslenen, Vali Ahmet ALTIPARMAK okuldan mezun olan öğrencilerin tabletleri çöpe atmamasını istedi. Altıparmak, “Bizim kuşak teknolojinin nerden nereye geldiğini iyi bilen yaşayan ve nereye gideceğini noktasında hayallerini zorlayan bir kuşaktır. Okulu bitirdikten sonra bu tabletler elektronik çöplük haline gelmesin. Bu tabletleri atmayın. Çevrenizdeki ihtiyacı olan insanlara dağıtarak bu tabletlerin yararlı olmasını devam ettirin.” dedi.

Konuşmaların ardından 201 öğrenciye protokol tarafından tablet bilgisayar dağıtıldı.
 

 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.