ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN, , İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan BAĞAÇLI, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi personeli ile 20 ilçede ki okullarda görev yapan gönüllü öğretmenler ve idareciler katıldı.
Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ile Avrupa Bakanlığı uzmanlarınca “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında Erzurum’ da görev yapan 100 öğretmen ve yöneticiye yönelik bilgilendirme toplantısı Erzurum Öğretmenevinde gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN konuşmalarında “10-18 yaş aralığındaki öğrencilerin AB değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeylerinin eğitim faaliyetleri yoluyla artırılması hedeflenmektedir. Öğrencilere AB’nin temel değerleri nelerdir, AB’nin hedefi nedir, AB nasıl bir oluşumdur, AB’de insanlar hangi haklara sahiptir; bunları öğretmeyi düşünüyoruz. Öğrencilerle birlikte özellikle öğretmenler, öğrencilerin velileri ve sivil toplum kuruluşlarına da bu konularda bilgi vermeyi hedefliyoruz. Bunlarla AB’ye daha duyarlı ve AB konusunu nitelikli bir şekilde bilen bir toplum meydana getirmeye çalışıyoruz. AB propagandası yapmıyoruz, AB’nin toplumsal ve hukuksal değerlerini anlatmaya çalışıyoruz.”  dedi.

Bilgilendirme toplantısı, “Öğrenciler AB´yi Öğreniyor Projesi” tanıtımı, Avrupa Birliği, Temel Değerler, AB-Türkiye Mali İşbirliği Yapısı, Yarışma Tanıtımları gibi konularda sunumlar ve bilgilendirmeler yapıldı. 

Proje kapsamında öğretmenlerden gelen sorular Bakanlık uzmanlarınca cevaplandı.

04-12-201504-12-201504-12-201504-12-2015

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.