ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Milli Eğitim’de Değişen Müfredat” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Milli Eğitim’de Değişen Müfredat” ile ilgili formatör öğretmenlere bir toplantı gerçekleştirdi.
“Milli Eğitim’de Değişen Müfredat” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Erzurum Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Okul Öncesi Daire Başkanı Tuncay Morkoç, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve formatör öğretmenler katıldı.

Misafirlere, katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız: “Yapılan çalışma, sarf edilen emek, uykusuz geçen geceler, ortaya çok önemli bir çalışma çıkardı. Fakat şu da malumunuzdur ki en mükemmel müfredatlar, en mükemmel programlar ve projeler, ancak uygulayıcılarının meseleye bakışı ve sahiplenmesiyle gerçek değerine kavuşurlar.  Bu güne kadar yapılan çalışmalarla birlikte yapılan çalışmalar ve yeni müfredatımızı arkadaşlarımıza iletme hassasiyetinizde çok önemlidir. Yeni müfredat ciddi bir emek verilerek ve toplumun bütün kesimlerinin görüşleri alınarak son haliyle güncellendi. Hayal ettiğimiz gelecekteki daha büyük ve daha güçlü Türkiye’nin mimarları bu gün bizim yetiştireceğimiz fikri hür vicdanı hür gençler olacaktır” diye belirtti.

İl Müdürü Yıldız, “tüm formatörlere şimdiden sarf edecekleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yeni Eğitim-Öğretim yılının Eğitim camiasına ve öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Okul Öncesi Daire Başkanı Tuncay Morkoç’da ; “ Milli Eğitim Bakanlığının son dönemlerde üzerine basa basa uygulamaya koyduğu bu programlar, şu an için Türkiye’de eğitimin en güncel konularıdır. Şu an Türkiye’nin 81 ilinde müsteşar yardımcıları, talim terbiye kurulu üyeleri, genel müdürler, daire başkanları belirli illerde bu tür toplantıları yapıyorlar. Bakanlık olarak bu sürecin takip edilmesi ve sağlıklı olarak bütün öğretmenlerin ulaşabilecekleri şekilde bilgilendirilmesini sağlamak için buradayız” diye ifade etti.

Formatör öğretmenlerin illeri tarafından seçildiğinin altını çizen Daire Başkanı Morkoç; “Sizler illeriniz tarafından, branşlarınızdan seçilmiş olan kişilersiniz. Hepiniz eğitimin ve bu programların yenilenen içerikleriyle ilgili bilgilendirmeleri aldınız. Sizden beklentimiz bu programlarda değişen, yenilenen, güncellenen bütün konuları branşdaşlarınıza en iyi şekilde anlatmaktır” dedi.    

07-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-2017

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.