ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Canı ile vatana can veren ecdadımız, 1071 Malazgirt'te Anadolu'yu bize vatan kılmış; Başkomutanlık Meydan Muharebesi'yle de bu vatanı sömürgecilere teslim etmeyeceğini ortaya koymuştur. 99. yılını kutladığımız 30 Ağustos Zaferi, kahraman ordumuzun milletimizin şanlı tarihine nakşettiği kahramanlık yıldızıdır. Bu yıldız, vatanımızda tek nefes kalmayıncaya kadar parlayacaktır. 

Milletimiz tarihinin her döneminde bağımsızlığını vazgeçilmez görmüş, müstemleke yaşamak yerine ölmeyi tercih etmiş, mukaddesatı uğruna canını vermiştir. Onların fedakârlıkları vatanımızı; huzurun, barışın, birliğin başkenti hâline getirmiştir. Bizler ecdadımızın yolunda, onların idealleri peşinde hiç durmadan çalışmaya ve vatanımız huzurun başkenti kılmaya devam edeceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle Millî Mücadele'mizin baş mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, tarihin her döneminde aziz vatanımız için can veren bütün şehitlerimizi, vatan uğrunda ömrünü tüketen gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı canı gönülden kutluyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.