ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz'un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım, Öğretmenlik; ömür boyu onurla ve gururla taşıyacağımız kutsal bir mertebe; vazifeden öte zamana ve mekâna sığmayan bir dava; vatanını, milletini ve öğrencisini kendi nefsinin önüne koyan bir aşktır.
Milli Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz'un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Bizler çocuklarımızı sadece çağın gerektirdiği bilgiyle donatan değil asırlara sığmayan medeniyetimizi ve tarihimizi onların ruhuna işleyen birer nakkaş olmalıyız. Aklını, duygularını ve öğrendiklerini iyi insan olmak için kullanan, milli ve manevi değerleri kalbinde hissederek erdemlice yaşayan, ahlaklıca düşünen, dürüstçe üreten, vatanını seven ve kendine güvenen evlatlarımız ülkemize ve milletimize en güzel hediyemiz olacaktır.  Geleceğin mimarı öğretmenlerimiz, al bayrağımızın dalgalandığı her yerde fedakarca çalışarak ve yaptığı işin kutsiyetine inanarak yarının güçlü ve müreffeh Türkiye'sini inşa edeceklerdir.  Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde şehit öğretmenlerimize ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı uzun ömürler diliyor, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden tebrik ediyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.