ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un LGS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 20 Haziran'da yapılacak olan yapılacak merkezi sınav dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un LGS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi: " Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak merkezi sınav, sınav merkezi olarak belirlenen 321 okulumuzdaki  1076 salonda gerçekleştirilecek. Sınav, sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüm halinde olacak,  birinci oturum 09.30'da başlayacak ve 10.45'te sona erecek; ikinci oturum ise 45 dakikalık aradan sonra 11.30'da başlayıp 12.30' da sonlanacaktır.

Sınavla ilgili hazırlıklarımzı tamamladık, tüm tedbirlerimizi aldık. Sınav merkezi olan bütün okullarımız ve sınav salonlarımız dezenfekte edildi. Okullarımıza öğrencilerimiz ve sınav görevlilerimiz tarafından kullanılmak üzere dezenfektan, maske ve koruyucu siperlik dağıtımı yaptık. Sınav günü velilerimiz öğrencilerine okul bahçesine kapısına kadar eşlik edebileceklerdir. Okullarımızda sınav öncesi öğretmenlerimiz tarafından  öğrencilerimize ve velilerimize  sosyal mesafe kuralına  uyma, maske takma ve Covid -19 hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Daha sonra sınav görevlilerimizce öğrencilerimize el dezenfektanı verilecek  ve maske dağıtılacaktır. Öğrencilerimiz öğretmenlerimiz  tarafından sosyal mesafeye uygun  bir şekilde sınava alınacaktır. İkinci oturumun başında da öğrencilerimize ikinci maskeleri verilecektir. Çocuklarımız için okullarımızı ve sınav salonlarımızı en güvenli hale getirdik. Tüm velilerimizin, öğrencilerimizin gönülleri rahat olsun. 

Sınava büyük bir azim ve gayretle hazırlanan sevgili öğrencilerimiz; Sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenerek emeklerinizin karşılığını alma zamanıdır. Sizlerden beklentimiz özgüveni yüksek, hayalleri ve ideallerinin peşinden cesurca yürüyen, araştıran, sorgulayan; milli  ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak tüm yaşamınız boyunca vatanımıza hizmet etmenizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, öğrenilerimizin her anlamda kendini geliştirerek hayata hazırlanmalarını saplayan değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevli arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. "

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.