ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAHRAMANLAR BİRAZ “FARKLIDIR”!!!

Erzurum Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından engelli bireylerin ve ailelerinin  toplum içerisinde, kendi özel hayatlarında yaşadıkları zorluklara dikkat çekerek farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı “Kahramanlar Biraz Farklıdır” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
KAHRAMANLAR BİRAZ “FARKLIDIR”!!!

Erzurum Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri tarafından yazılan, yönetilen ve oynanan “Kahramanlar Biraz Farklıdır”  adlı tiyatro oyunu İbrahim Erkal Kültür Merkezinde gösterime girdi. 4 perdelik oyunda, doktor tespiti ile “Down Sendromlu” olarak doğacağı tahmin edilen ve nihayetinde öyle doğan Armağan isimli bir çocuğun henüz anne karnında başlayan zorlu yaşam mücadelesi konu ediliyor.  On bir yaşımdayken kendi canını tehlikeye atmak pahasına engelsiz bir çocuğun hayatını kurtarır ve kendisi kaza geçirir. Geçirdiği trafik kazası sonrasında ise ağır yaralanır ancak hayata tutunur ve ailesinin yanına geri döner.

27 Nisan Cumartesi günü gösterime giren oyun Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Orhan Beyazlı tarafından izlendi. Oyun sonrasında rol alan öğretmenleri ve idarecileri tebrik eden Sayın Salih Kaygusuz, oyunda verilen mesajın derinliğine ve önemine dikkat çekti ve şu ifadelere yer verdi; Engelli birey ve engelli ailesi olmanın ne kadar zor bir durum olduğunu, özellikle sosyal ilişkiler yönünden hem aile içi hem aile dışı tramvatik durumların yaşanabildiğini oyun sayesinde daha iyi kavramış olduk. Oyun vasıtasıyla öğretmenlerimizin amacı; özel gereksinimli bireyler ve ailelerinin yaşamış olduğu her türlü soruna vurgu yaparak toplumsal bir farkındalık oluşturmaktı ve bunu da sağladılar. Kendilerine ve idarecilerimize emekleri için çok teşekkür ediyorum.

29-04-201929-04-201929-04-2019

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.