ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’ u Anma Programı Düzenlendi

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´ u Anma Günü dolayısıyla Erzurum’da program düzenlendi.
İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’ u Anma Programı Düzenlendi

Erzurum Palandöken Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda Akif’in hayatı, kişiliği ve eserleri öğrenciler tarafından büyük bir başarı ile sergilendi.

Palandöken Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa Valimiz Dr. Ahmet ALTIPARMAK, Vali Yardımcısı Haktan GÖKÇEKUYU, Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN, Emniyet Müdürü Kamil KARABÖRK ile kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla hazırlanan programda, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Vedat KARGIN dinleyicilere Mehmet Akif’in hayatı ve kişiliği konusunda bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından öğrencilerin okuduğu birbirinden güzel Mehmet Akif şiirleri, yine öğrenciler tarafından sergilenen İstiklal Marşının Kabulü, Akif’in hatıraları sunumu ve İstiklal Marşı Oratoryosu salonu dolduranlarca alkışlandı.

Program sonunda bu yıl 8 Kasımda düzenlenen “Tabyalar Yürüyüşü”  konulu ilk ve orta dereceli okullar arasında yapılan şiir, kompozisyon, resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi. İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla aynı program içinde ayrıca Güzel Sanatlar Lisesi tarafından Mehmet Akif konulu resim sergisi düzenlendi.

14-03-201614-03-201614-03-201614-03-201614-03-2016

 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.