ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul ve Ortaokullarda Kültürel Tanıtım Yapılacak

Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce 2019 yılı kültürel etkinlikler kapsamında Erzurum tarihine mal olmuş şahsiyetleri, tarihi mekânları ve tarihi eserler ve doğal güzellikler öğrencilere tanıtılacak.
İlkokul ve Ortaokullarda Kültürel Tanıtım Yapılacak

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile öncelikli olarak Erzurum’un merkez ilçelerinde bulunan okullarda başlatılacak olan kültürel etkinlikler daha sonra Erzurum’un diğer ilçelerinde devam edecek.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan bu işbirliği kapsamında yapılacak olan kültürel etkinlikler 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ikinci yarıyıl  döneminde başlatıldı. 11 Şubat 2019 tarihinde başlayıp yaklaşık 2 ay sürecek. 2019 Yılı Kültürel Etkinlikler Projesi kapsamında Yakutiye, Palandöken ve Aziziye ilçelerinde bulunan ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilere profesyonel rehberler eşliğinde okulların konferans salonlarında sinevizyon ve projeksiyonlar ile Erzurum tarihine mal olmuş şahsiyetler, tarihi mekânlar ve tarihi eserler ile doğal güzellikler öğrencilere tanıtılacak.

Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz yaptığı açıklamasında” İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber başlattığımız bu proje 2019 yılının en kapsamlı kültürel  projesi olup merkez ilçelerde bulunan okullardaki öğrencilerimize Erzurum’un tanıtımı yapıldıktan sonra diğer ilçelerimizde bulunan okullarımızda devam edecektir.” dedi.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.