ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Salih KAYGUSUZ´un 2018-2019 İlköğretim Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın  Salih KAYGUSUZ´un 2018-2019  İlköğretim Haftası Mesajı

Saygıdeğer öğretmenlerimiz, sevgili öğrencilerimiz, kıymetli velilerimiz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlangıcında gururumuz, sevincimiz ve heyecanımız ülkemizin mutlu yarınlarının mimarı olacak öğrencilerimiz içindir. Çünkü bir toplumun geleceğini inşa etmede en önemli faaliyetlerden biri de eğitim-öğretim çalışmalarıdır. Nitelikli, huzurlu bir hayat ve yaşanılabilecek bir dünya ancak sağlıklı bir nesil yetiştirmekle mümkün olacaktır.  Her şeyin hızla 9 farklılaştığı günümüzde, bize düşen zamanın getirdiği değişimleri unutmadan, kültürel değerlerimize ters düşmeden bu ülkeyi layık olduğu hedeflere ulaştırmaktır. Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu öğretim yılında da öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın ihtiyaçları çerçevesinde eğitim çalışmalarının birliktelik içerisinde yürütülmesi için gerekli gayretin içerisinde olacaktır.                                       

Çok kıymetli öğrencilerimiz, siz ülkemizin yarınlarına yeteneklerinizle ve başarılarınızla rehber olacaksınız. İçinizdeki sevgiyi kaybetmeden yolunuza devam edeceksiniz. Siz ülkemizin yarınlarında, yeteneklerinizle ve başarılarınızla göğsümüzü kabartacaksınız. Bu yolda tek yol göstericimiz aziz milletimiz ve onun değerleridir.            Kıymetli velilerimiz; sizleri de her zaman çocuklarımızın yanında görmek bize güç verecektir. Çünkü başarı yolu birlikte kat edilebilecek bir yoldur. Lütfen evlatlarımızı bu yolda yalnız bırakmayalım. Onların yanında olalım.                                                                                                             

Sevgili öğretmenlerimiz; eğitim ancak öğrencinin kalbine dokunduğumuz ve onun yüreğinde yer bulduğumuz zaman başarıya ulaşabilir. Çocukların dünyasına girmek ve onunla birlikte şekillenmek, onlara rehberlik etmede en önemli yardımcımız olacaktır. Sizler her türlü fedakarlığın biricik örneği olarak yaptıklarınızla geleceğe kalan eserler verdiniz ve vermeye devam ediyorsunuz. Yaptıklarınız ve yapacaklarınız her türlü takdirin üstündedir. Kıymetli ve saygıdeğer meslektaşlarım; her yıl olduğu gibi bu yılda yepyeni bir ruh ve heyecanla çocuklarımızın karşısına çıkacaksınız. Biliyor ve inanıyorum ki bugünden başlayan sevginiz ve başarı isteğiniz hiç tükenmeden hepimize yol göstermeye devam edecektir.                     

Bugün sorumluluğumuz en üst seviyededir. Tek taştan duvar olmayacağı bilinci içerisinde birlikte çalışacağız ve birbirimize omuz vereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için mutluluklar getirmesini temenni ediyorum. Öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve değerli ailelerine de başarılar diliyorum.                         

                                                                    Salih KAYGUSUZ           

                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü  

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.