ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ'un Veda Mesajı

Kıymetli Hemşehrilerim, Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim, Eylül 2018'den itibaren 5 yıl boyunca yürüttüğüm Erzurum İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevimden Antalya İl Millî Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmem dolayısıyla ayrılmış bulunuyorum.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ'un Veda Mesajı

Mesleğe başladığım 1999 yılından itibaren memleketim Erzurum'uma öğretmen, idareci, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzurum İl Müdürü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzurum Bölge Müdürü ve İl Millî Eğitim Müdürü olarak hizmet etmek nasip oldu. Beni böyle kıymetli bir hizmete memur ettiği için Rabb'ime şükrediyorum.

Göreve geldiğim ilk günden itibaren bütün eğitim camiamızla birlikte Erzurum'umuzu eğitimde en üst sıralara taşımak için canla başla çalıştık. Öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmak; fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini sağlamak; olumlu davranış biçimlerini geliştirmek, onları çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatmak, öğrencilerimiz arasındaki öğrenme/okullarımız arasındaki imkân farklılıklarını azaltmak ve öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini destekleyerek motivasyonlarını sağlamak için Erzurum Eğitimde Başarıyı Artırma Programı'nı (ERBAP) hazırladık. Program çerçevesinde okul, ilçe ve il düzeyinde binlerce faaliyet ve proje yürüttük. Öğrencilerimizin okumayı bir yaşam biçimine dönüştürerek geleceğe güvenle bakmaları için İl genelinde ve bütün okullarımızda okuma faaliyetleri düzenledik. "Erzurum Kitap Akademisi" projesiyle 370 okulumuzda 30 bin öğrencimize ulaştık. Okuma faaliyetleriyle öğrencilerimizi memleketimize, milletimize hayırlı birer evlat olarak yetiştirmeye çalıştık.

Erzurum'umuzun eğitim kalitesin artırmak için okullarımızın, öğretmen evlerimizin, halk eğitim merkezlerimizin, Olgunlaşma Enstitümüzün fiziki şartlarını iyileştirdik. İlimizde onlarca yeni okul yapılmasını sağladık. Öğretmen başına düşen öğrenci sayımızı düşürdük ve öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirerek memnuniyet düzeylerini artırdık. Öğrencilerimizin birçok alanda elde ettiği başarılar bizi daha çok çalışmak için motive etti. Geride kalan 5 yılda Erzurum'un eğitimdeki başarı çıtasını yükselttik. Çok şükür, yaptığımız çalışmaların sonucunda Erzurum'da eğitimin niteliğini artırdık.

Bugün memleketime hakkıyla hizmet etmenin verdiği gönül rahatlığıyla ile görevimi devrediyorum. Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve geldiğim ilk günden itibaren beni her daim destekleyen ve şevk veren bütün hemşehrilerime; özellikle sesime ses veren, ortaya koyduğumuz eğitim hedeflerini gerçekleştirmek için gönüllerini ortaya koyan, kıymetli meslektaşlarım, eğitim camiamızın fedakâr öğretmenlerine ve idarecilerine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Erzurum'un eğitimde yakaladığı başarıyı devam ettirmek için yapacakları çalışmalarda bütün eğitim camiamıza başarılar diliyorum.

Öğrencilerini bize emanet eden ve öğrencilerinin her zaman yanında olan velilerimize; başarılarıyla bizleri gururlandıran, varlık sebebimiz öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum, milletimize umut olacakları bir gelecek temenni ediyorum.

İl Müdürlüğümüzde, ilçe müdürlüklerimizde ve bütün okullarımızda görev yapan çalışma arkadaşlarıma birlikte geçirdiğimiz 5 yıl içinde gösterdikleri gayretli çalışmalar için teşekkür ediyorum.

Tensipleriyle bizleri onurlandıran, birlikte çalışmaktan onur duyduğum Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'e şükranlarımı arz ediyorum.

Desteklerini hiçbir zaman bizden esirgemeyen Sayın Vali'mize, İlimiz siyasilerine ve milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum.

Erzurum'da görev yaptığım süreçte eğitime verdikleri destek için kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, basınımızın kıymetli üyelerine teşekkür ediyorum. 

Son olarak içlerinden biri olmaktan onur duyduğum Erzurum halkına, hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun!  

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.