ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SALİH KAYGUSUZ'UN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

9 Eylül 2019 tarihi itibarıyla yeni bir eğitim-öğretim yılına başlayacak olmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.2019-2020 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, okulla bu yıl tanışan öğrencilerimize ve aramıza yeni katılan meslektaşımıza başarılar diliyorum.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SALİH KAYGUSUZ'UN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Okul çağına gelen her çocuğumuzun eğitim-öğretime erişimini sağlamak, kaliteli bir şekilde eğitimini vererek yükseköğretime hazırlamak, ilgi ve yeteneklerini geliştirmesine fırsat verecek ortamları hazırlamak ve nihayetinde ülkesine bağlı, milletini seven, değerlerine sahip çıkan mutlu bireyler yetiştirmek başta biz eğitimciler olmak üzere toplumsal ödevimizdir.

Sevgili çocuklar;

Sizler ilk öğretmenleriniz olan ebeveynlerinizden sonra okullarımızdaki idareci ve öğretmenlerimize emanetsiniz. Hepimiz biliyoruz ki okul; hayata hazırlanış değil, hayatın ta kendisidir. Okullarınızda geçireceğiniz zamanı en etkili ve verimli bir şekilde kullanarak geleceğinizin ışığını bugünden yakacağınızı unutmayınız. Mevlana'nın "Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini şaşırmayasın?" sözünü kendinize düstur edinerek ve ilk günden kendinize hedef koyarak başarıya ulaşacağınıza inancım tamdır.

Değerli veliler;

Düşünen, üreten ve ayrıntılara, problemlere takılmadan yol alabilen nesillere ulaşmak üzere çıktığımız eğitim yolculuğundaöğretmenlerimizin rehberliğinin yanında ailenin desteği ile okul-aile-çevre işbirliği sağlanmış olacaktır. Bu üçlü yapıyı ne kadar sağlam tutarsak çocuklarımızı başarıya o kadar kolay ulaştırırız.  Bunun için her zaman iletişim halinde olmamız, kesintisiz bir diyalog ortamı oluşturmamız gerekmektedir. İnanıyoruz ki en iyiye ve güzele ancak bu şekilde ulaşabiliriz. Bu sebeple çok kıymetli desteklerinizi artırarak devam ettirmenizi diliyorum.

Kıymetli öğretmen arkadaşlarım;

İdrak etmeli ve unutmamalıyız ki eğitim alelade bir iş değildir, eğitim bir dava olmalıdır. Bu davanın gerçekleşmesinde başrolü oynayan öğretmen: bilen, öğreten, doğru yolu gösteren, terbiye eden, emin vasıflarla donanmış insan olmalıdır. Bu konuda her bir meslektaşıma gönülden inanıyor ve bu yolda yapacakları her türlü çalışmanın destekçisi olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bizlere tevdi edilen ülkemizin geleceği yavrularımızı bu kutlu vatan toprağına âşık, milli ve manevi değerlerimizle bezenmiş, kardeşlik anlayışını benimsemiş, bilgili, kültürlü ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirmek sizlerin gayreti, sabrı, fedakârlığı ve sevgisi ile mümkün olacaktır. Bu dileklerle eğitim davamızın eli ayağı, her şeyi olan sizlere yürekten başarılar diliyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle,  ilimizdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşımak,  eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşılabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ederken, 2019-2020 eğitim öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize, memleketimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.