ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ'un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ'un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

3 Aralık,  Birleşmiş Milletler tarafından "Dünya Engelliler Günü"  olarak kabul edilmiştir. Bugün, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırılması adına çok anlamlı ve değerlidir.

Engelli bireylerimizin karşılaştığı sorunlar sadece onların ve ailelerinin değil toplumun her kesimini ilgilendiren sorunlardır. Yüksek ahlaki ve insani değerlerle donanmış medeniyetimiz insanı temele almaktadır ve insanlar arasında ayrım yapmadan tüm toplumsal imkanlara ulaşmada adaletli olunmasını bizlere miras olarak bırakmıştır.

Farklı gelişim gösteren çocuklarımızın beceri ve hayallerini paylaşmak, kendilerine yetebilen, topluma faydalı bireyler haline getirmek bizlerin en önemli görevlerinden biridir.

Bu düşüncelerle engelli kardeşlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, emsalsiz fedakârlıklarda bulunan ailelerine ve engellilerin eğitiminde önemli görevi ifa eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, engelsiz bir dünya diliyorum. "Herhangi bir günde değil her zaman sizlerin yanınızdayız."

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.