ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Kaygusuz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Milletlerin tarihlerinde anmaya ve kutlamaya değer önemli günleri ve millî bayramları vardır. Türk istiklal mücadelesi ve Cumhuriyet Türkiye'sinin inşası sürecinde önemli bir yeri olan 23 Nisan 1920 tarihi de bunlardan biridir. Tarihsel süreç içinde İstanbul'un işgal edildiği, Yunan ordusunun Batı Anadolu'da ilerlediği bir dönemde çok yönlü bir varoluş mücadelesine Ankara'da Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla başlanılan gün, Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk çocuklarına bayram olarak hediye edilmiş, gelecek kuşaklara ulusal bağımsızlık bilinci kazandırılmak istenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıllarının ruhunu içinde barındıran bu bayram, Mustafa Kemal'in millî egemenlik ilkesini Millî Mücadele'nin ve kurulan devletin temeli olarak ortaya koyduğunun, yani Türk milletinin kendi kaderine hâkim olduğunun, kendi geleceğini kendi tayin edeceği ilkesinin de hayata geçirilmesinin simgesidir.

 "GELECEĞİN BİR GÜLÜ, YILDIZI VE İKBAL IŞIĞI OLAN SEVGİLİ ÇOCUKLARIMIZ"

Geçmişi parlak başarılarla dolu ve insani değerlere saygılı bir milletin mensubusunuz. Mensup olduğunuz bu milletin tarihi, bir erdemler kitabı sayılacak kadar insani hasletlerin sergilendiği bir tarihtir. Tarihimizi öğrendikçe daha büyük işler yapmak kudretini kendinizde bulursunuz. Atalarınızın, büyüklerinizin çetin fedakârlıklarla ve bedellerle kazanıp sizlere devrettiği vatanı, devleti ve medeniyet değerlerini daha ileri noktalara taşımak sizin elinizdedir. 23 Nisan 2023, Millî Mücadele'yi yöneten Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103. yıl dönümünü kutladığımız bugün; gurur, sevinç ve bu Gazi Meclise emek verenlere şükran duyma günüdür.

Sizleri daha güzel bir geleceğe hazırlamak için her türlü çalışmayı büyük bir şevkle sürdürdüğümüzü, her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 103. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Kurtuluş Savaşı'nın aziz kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor; geleceğin bir gülü, ikbal ışığı olan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı gönülden kutluyorum."

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.