ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ'un 2021 - 2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ'un 2021 - 2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz ve Kıymetli Velilerimiz,

Uzun bir zaman öğrencilerimiz okullarından, biz de öğrencilerimizden uzak kaldık. Pandemi sürecinde eğitim öğretim faaliyetlerimizi uzaktan eğitim ile sürdürmemiz gerekti. Devletimizin bize sunduğu bütün imkânları kullanarak eğitim faaliyetlerimizi aksatmadık ve teknolojik anlamda hazır olan alt yapımızı kullanarak öğrencilerimize eğitim hizmetlerini sunduk. Ancak öğrencilerimizin okul bahçelerindeki kahkahalarını, oyunlarını; öğrenme iştiyakıyla parlayan gözlerini ve sınıflarımızın sıcak iklimini özledik.Sizlerin de bizimle aynı duyguları paylaştığınızı biliyoruz. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı, 6 Eylül 2021 Pazartesi başlıyor ve bu hasret bitiyor. Hepimiz bu büyük günün heyecanını yaşıyoruz. 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Arkadaşlarınıza, öğretmenlerinize ve okulunuza kavuşmayı dört gözle beklediğinizi biliyorum. Sizlere; sağlıklı ve güvenli bir ortamda, eğlenerek öğreneceğiniz bir okul ortamı oluşturduk. Önceki yıllarda olduğu gibi sınıflarımızda hep birlikte dersler yapacağız, ders aralarında bahçede ve koridorlarda oyunlar oynayacağız. Birlikte öğrenmenin güzelliğini yaşayacağız. Memleket sevgisiyle dolu yüreklerinizi, başarılarınızı ve hedeflerinize ulaşmanızın coşkusunu görmek bizim en büyük arzumuz. Bu yıl da sizlerin başarılarıyla gururlanacağımıza inanıyorum. Hepinize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum. Umudunuz baki, geleceğiniz kavi olsun. 

Değerli Öğretmenlerimiz,

Sizler eğitimin lokomotifisiniz. Siz hiç durmadınız ve eğitimin yürütücü timi olduğunuzun hep farkındaydınız. Pandemi sürecinde gece demeden gündüz demeden çalıştınız. Kimi zaman uzak bir köyde not dağıttınız kimi zaman evde bilgisayar başında saatlerce ders anlattınız. Fedakârca çalışarak eğitim kervanını yolda bırakmadınız. Bütün öğretmen arkadaşlarımıza yorgunlukları, alın terleri ve emekleri için teşekkür ediyorum. 

Yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerinizi heyecanla ve şevkle beklediğinizi, onların yüreğine dokunarak ders işlemeyi özlediğinizi biliyorum. 6 Eylül Pazartesi öğrencilerinize kavuşacaksınız. Geleceğimiz, sizin merhametle dokunan ellerinize emanet. 

Okullarımızı, sizlerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda ders işleyeceğiniz hâle getirdik. Pandemiye karşı bütün önlemlerimizi aldık. Sizlerin sağlığı ve iyi olması bizim için çok önemli. Her zaman yanınızdayız. Sizlere sağlıkla, huzurla geçireceğiniz, yorgunluklarınızı öğrencilerimizin başarılarıyla unutacağınız güzle bir eğitim öğretim yılı diliyorum. 

Kıymetli Velilerimiz,

Ebeveynlik ebedi bir vazifedir. Sizler pandemi sürecinde bu vazifeyi hakkıyla yerine getirdiniz. Evlerinizi sınıfa çevirdiniz, Çocuklarımızın asli öğretmeni olduğunuzu kanıtladınız, onlara rehberlik ettiniz. Pandemi sürecindeki desteğiniz ve sabrınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. 

Eğitimde okul aile işbirliğinin öğrencilerimizin gelişimi açısından bir zorunluluk olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu süreçte de bizlerden desteğinizi esirgemeyeceğinize inanıyoruz. Öğrencilerimizin okullarında sağlıklı bir ortamda eğitim görmesi bizlerin pandemi kurallarına uymasına bağlı. Öğrencilerimizin geleceği bizlerin ellerinde. Sağlığımızı ve toplum sağlığını koruyarak çocuklarımızın geleceğini kurabiliriz. 

Son olarak okullarımızın yüz yüze eğitime açıldığı 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi'nin sağlık ve başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün eğitim camiamıza iyi çalışmalar diliyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.