ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ Mevlid Kandili Vesilesiyle Bir Mesaj Yayımladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih KAYGUSUZ Mevlid Kandili Vesilesiyle Bir Mesaj Yayımladı

Bu gece alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflerinin 1448. sene-i devriyesini idrak ediyoruz. Mevlid Kandili , Hz. Peygamberimizin bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlığını, merhametini, insafını adaletini, sabrını, metanetini, cömertliğini ve insanlara sunduğu değerleri anlayıp, hayıtımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazeleme vaktidir.

Binlerce yıl geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen nebi ve peygamberler silsilesinin sonuncusu,  barış dini İslam´ı müjdeleyen sevgili peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV)´in yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek, layıkıyla anlamak ve uygulamak için Mevlid Kandili bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha başta öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin olmak üzere tüm islam aleminin Mevlid Kandili´ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını Yüce Allah´tan temenni ediyorum.

Salih KAYGUSUZ

      İl Milli Eğitim Müdürü

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.