ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ercan YILDIZ’ ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ercan YILDIZ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ercan YILDIZ’ ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin 93 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. Kısacası “Ya İstiklal Ya İzmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.

Yakın zamanda yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında, milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda Cumhuriyetimizin Kuruluş dönemindeki ruhun, ne kadar diri olduğunun ifadesidir.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal önderliğinde gerçekleştirilen kurtuluş mücadelesinin paha biçilmez tacı olan Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıldönümünde tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla yâd ediyor; aydınlık yarınlara ümitle ve gururla baktığımız engin bir ufuk olan Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor; sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum.

                                                                                                                                   Ercan YILDIZ

                                                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.