ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un Sene Sonu Mesajı

Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı'nın sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un Sene Sonu Mesajı

12 Eylül 2022 tarihinde başlayan 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı, 16 Haziran 2023 itibarıyla sona eriyor. Bir yıl boyunca gösterdikleri gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Yorucu ama bir o kadar başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirdik. Hem il hem de ulusal düzeyde ses getiren işlere imza attık. Bunda en büyük pay siz değerli meslektaşlarımın. Umuyorum ki önümüzdeki eğitim-öğretim yılı da ülkemiz ve ilimiz açısından da başarılı bir yıl olacak. Bugünün ve yarının tüm başarıları, eğitimin esas uygulayıcıları olan siz öğretmenlerin eliyle gerçekleşecek.  Bu amaçla emeklerini ortaya koyan, şehrimizde görev yapan her öğretmenime ayrı ayrı teşekkür eder, hepinize huzurlu bir tatil diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Bir eğitim-öğretim yılı daha sona eriyor. Eğitim-öğretimin önemli bir unsuru olarak sizlere de yavrularımız için gösterdiğiniz gayretten ötürü minnettarım. Kendine özgü farklılıklarla bezenmiş her birey farklı gelişir, farklı öğrenir. Bu nedenle anne babalar, çocuklarını iyi tanıyarak onların ilgi ve yeteneklerinin farkına varmasına destek olmalıdır. Çocuklarımız ve gençlerimiz en çok ailelerinden alacağı destekle mutlu olurlar. O sebeple aileler, hangi yaşta olursa olsun çocuklarıyla kuracağı kuvvetli iletişim bağlarının karnelerden, alınan notlardan her zaman daha önemli olduğunu unutmamalıdır.

Sevgili Öğrencilerim,

Bir eğitim-öğretim yılını daha tamamladınız. Bizim bütün çabamız sizler için. Sizleri milli, manevi değerlere sahip, çağın bilgi ve becerileriyle donatmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 21.yüzyıl Türkiye'si sizlerin durmaksızın çalışmasıyla inşa edilecek. Yeter ki bilgiye, araştırmaya, öğrenmeye ve gelişime olan merak, inanç ve güveniniz daima var olsun. Bu noktada yaz tatilini; hem dinlenmek, değerlendirmelerde bulunmak, hem de kendinizi, yaşadığınız çevreyi tanımak, ilgi alanlarınıza göre dünyada yaşanan gelişmeleri daha yakından takip etmek için de bir fırsat olarak görmenizi isterim. Mutlu ve keyifli tatiller diliyor, yeni bir solukla, birlikte büyük hayaller kuracağımız yeni eğitim- öğretim yılına sağlıkla kavuşmanızı temenni ediyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.