ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un Ramazan Bayramı Mesajı

İslam âlemi olarak rahmet, mağfiret ve bereket ayı mübarek Ramazan- Şerifi tamamlayıp bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un Ramazan Bayramı Mesajı

Bayramlar manevi iklimimizi, sevgi ve muhabbet bağlarımızı güçlendiren; milletçe dayanışma içinde olduğumuz, örf ve adetlerimizi nesilden nesile aktardığımız kutlu günlerdir.

İçinde bulunduğumuz salgın günlerinde hayatımızda bize bahşedilen nimetlerin değerini  anladığımız gibi bayramları tam manasıyla yaşayabilmenin kıymetini de daha iyi fark ettik. Evimizi, ekmeğimizi, muhabbetimizi paylaşmanın değerini, akrabalarımızla, dostlarımızla birlikte olabilmenin hazzını, kısacası tüm güzelliklerin insanla kaim olduğunu idrak ettik.

 

Tüm insanlığın ve aziz milletimizin bu zor günleri geride bıraktığı sağlıklı günlerde nice bayramlara ulaşmak dileği ile; gönül dünyamızı aydınlatan Erzurumlu erenlerimizden Alvarlı Efe Hazretleri'nin bayramların anlamını tam olarak izah eden şu dizlerini bir kez daha dua manasıyla hatırlayalım;

 

"Can bula cananını, bayram o bayram ola.

  Kul bula sultanını, bayram o bayram ola.

 

  Hüzn-ü keder def ola, dilde hicap ref ola,

  Cümle günah af ola, bayram o bayram ola."

 

Bu duygu ve düşüncelerle eğitim ailemizin her ferdinin, velilerimizin, sevgili öğrencilerimizin; bayram günlerini bizlerin sağlığı ve huzuru için ailelerinden uzakta geçiren sağlık çalışanlarımızın, güvenlik güçlerimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.