ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un Ramazan Bayramı Mesajı

Rahmet, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif'i geride bırakırken, millet olarak; birlik, beraberlik ve kardeşlik bilincimizi pekiştirecek bir bayrama daha hep birlikte kavuşmuş bulunmaktayız.
İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un Ramazan Bayramı Mesajı

Bayramlarımızın manevi iklimi, sevgi ve saygı bağlarımızı güçlendirir; atalarımızdan bize miras kalan üstün değerlerimizi ebedi kılar. Milletçe dayanışma içinde olduğumuz, örf ve adetlerimizi nesilden nesile aktarıldığımız bu kutlu günleri, gönüllerin kazanıldığı, dostluk ve muhabbet duygularının geliştiği müstesna zamanlar olarak idrak etmeliyiz.

Gönül dünyamızı aydınlatan Erzurumlu erenlerimizden Alvarlı Efe Hazretlerinin bayramların anlamını tam olarak izah eden şu dizlerini bir kez daha dua manasıyla hatırlayalım;

"Can bula cananını, bayram o bayram ola

  Kul bula sultanını, bayram o bayram ola

  Hüzn-ü keder def ola, dilde hicap ref ola

  Cümle günah af ola, bayram o bayram ola?"

Bu duygu ve düşünceler içerisinde huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, tüm eğitim çalışanlarımızın, velilerimizin ve sevgili öğrencilerimizin Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutlar, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir bayram diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.