ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih KAYGUSUZ’un Nevruz Bayramı Mesajı

Anadolu´da, Orta Asya´da, Kafkasya´da ve Orta Doğu´da, esasen insanlığın ve tarihin başlangıcı olan bölgemizde binlerce yıldır büyük bir çoşkuyla kutlanan Nevruz,  baharın, tazelenmenin ve yenilenmenin simgesidir.
İl Milli Eğitim Müdürü Salih KAYGUSUZ’un Nevruz Bayramı Mesajı

Bizler, birbirinden farklı kültürlere mensup insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış, farklılıkları zenginlik olarak telakki etmiş bir medeniyetin mirasçılarıyız. Günümüzde de tarihi mirasımıza, kültür ve medeniyetimize yakışır bir şekilde; toplumsal barışımızı, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecek adımlar atmaya, bir arada yaşama azmimizi kararlılıkla korumaya devam ediyoruz. Baharın başlangıcı olarak kabul edilen Nevruz, uyum ve barışıklık anlayışını yansıtan ortak bir değer olarak, barış, dostluk, kardeşlik gibi evrensel değerlerin paylaşılıp zenginleştirilebileceği mükemmel bir zemindir.

Bu günlerde yurdumuzun dört bir yanında neşe ve sevinç içinde kutlanacak olan Nevruz, dostluk ve kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesine, birbirimize daha da kenetlenmemize vesile olacaktır. Bu duygularla, umudu, bolluğu ve bereketi müjdeleyen Nevruz’un, ülkemiz başta olmak üzere tüm kardeş ülke ve toplumlar için huzur barış ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.

 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.