ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un Gaziler Günü Mesajı

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz, 19 Eylül Gaziler Günü  münasebetiyle  bir  mesaj  yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un Gaziler Günü Mesajı

Aziz milletimiz, şanlı tarihi boyunca vatanı ve bağımsızlığı için milli birlik ve beraberliğinden güç alarak tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, bağımsızlığından asla taviz vermemiştir.

Gazi bir milletin evlatları olarak kültürümüzün en önemli özelliklerinden olan gaza inancı Anadolu topraklarındaki bin yıllık varlığımızın ve gücümüzün kaynağıdır. Bu coğrafya, her karış toprağına sarsılmaz bir vatan sevgisiyle bağlı milyonlarca şehidin ve gazinin kanıyla sulanmıştır.Şehit ve gazilerimiz; toprağımızı vatan, insanımızı ulus yapan değerlermizin başında gelir. Canlarını bu milletin bekasına, milli ve manevi varlığına adayan gazilerimiz kendilerine bahşedilen emsalsiz onuru ömür boyu gururla taşıyacaklardır.

Bu anlamlı gün; Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Kore'de, Kıbrıs'ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğruna savaşan ve 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, vatandaş tüm gazilerin şeref günüdür. 

Toplumumuzun yüksek ahlaki özelliklerinin başında gelen vefa duygusu ile çocuklarımıza ecdadını öğretmek için üzerimize düşeni yapacağız. Böylelikle tarihini ve manevi değerlerini özümseyen evlatlarımız daha büyük işler yapmak için çıkacakları yolda geçmişten aldıkları dersle geleceği teminat altına alan bir nesil olacaktır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gazilik mertebesi ile şereflendirilmiş asker ve sivil tüm gazilerimizden ölenlere rahmet dilerken, hayatta olanların 'Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.