ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SALİH KAYGUSUZ´UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyet; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir. 
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SALİH KAYGUSUZ´UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Yüce Milletimiz, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "En büyük eserim" diyerek bizlere emanet ettiği  cumhuriyet; çocuklarımızın milli manevi değerlere bağlı, nitelikli bireyler olarak yetişmesini sağlamak için en büyük yol göstericimiz olacaktır. 29 Ekim 1923'te başlayan ve hiç durmadan devam eden Türkiye Cumhuriyeti'nin gelecek yürüyüşü sonsuza dek devam edecektir.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, hem 2023 Eğitim Vizyonu'muzdaki hedeflerimize ulaşmış, hem de birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize canı gönülden inanıyorum. 

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize uzun ömürler temenni ediyorum. Halihazırda ülkemizin bekası, milletimizin huzuru için yurt içinde ve sınır ötesinde görev yapan bütün Mehmetçiklerimizi Allah korusun ve muzaffer eylesin. Bu vesile ile tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımın, velilerimizin ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.