ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bu sene 101. yılını kutladığımız 19 Mayıs; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a ayak basarak, bağımsızlık meşalesini yaktığı, milletimizin tek yürek ve tek bilek olarak esaret zincirini kabul edemeyeceğini haykırdığı, Çanakkale ruhunun yeniden dirildiği, millî direnişin inançla şahlandığı, birlik ve beraberlik günüdür.
İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan sevgili gençler;

 19 Mayıs sizin gurur gününüzdür, sizin bayramınızdır. Şanlı tarihimizin, kahraman ecdadımızın, vatanımızın, bayrağımızın ve millet olma bilincinin tekrar idrak edildiği gündür.

 

Kahraman ecdadımızın bin bir fedakârlıkla edindiği ve bizlere bıraktığı bu mukaddes mirasın asıl sahipleri sizlersiniz. Gönüllerinizde sevgi, kardeşlik, hoşgörü değerlerini beslemeniz, başarılarınızı artıracak; ülkemiz ve dünya barışına olumlu katkılar sağlayacaktır. Sağlıklı, bilgili, güzel ahlaklı, kendine güvenen, özverili, çalışkan, milli ve manevi değerlerimize bağlı, sorumluluk sahibi bireyler olarak en iyi şekilde yetişmeniz; üstün bir gayretle çalışmanız, başarılarınız; ülkemiz ve milletimiz için daha aydınlık gelecek, daha güçlü Türkiye demektir. 

Tarih sahnesinde geçmişten günümüze ülkemiz üzerine oynanan oyunlara rağmen bağımsızlık ve egemenlik yolunda milletçe ödediğimiz bedeller, Türk istiklalinin ilelebet payidar kalmasını sağlamıştır. Bugünün ve yarının gençleri kendilerine emanet edilen aziz  vatanı canları pahasına koruyup savunmakta  asla tereddüt etmeyeceklerdir.    

Bu duygu ve düşüncülerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazileri olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, cehaletin karanlığını ilmin ışığıyla aydınlatacağına inandığımız siz değerli gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.