ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bugün 100. yılını kutladığımız 19 Mayıs; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a ayak basarak, bağımsızlık meşalesini yaktığı, milletimizin tek yürek ve tek bilek olarak esaret zincirini kabul edemeyeceğini haykırdığı, Çanakkale ruhunun yeniden dirildiği, millî direnişin inançla şahlandığı, birlik ve beraberlik günüdür. Ufku gören aydınlık bir neslin temsilcisi olan sevgili gençlerimize emanet edilen bu önemli günün 100. yıldönümünü coşkuyla ve gururla  idrak ediyoruz. 

Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan sevgili gençler;

 

19 Mayıs, sizin gurur gününüzdür. Bayram, sizin bayramınızdır. Şanlı tarihimizin, kahraman ecdadımızın, mazinin ve atinin, vatanın, bayrağın, millet olma bilincinin tezahür ettiği bu gün, duyma ve düşünme günüdür. Görev ve sorumlulukları anlama, geleceğe emin bir şekilde bakma günüdür. Biliyoruz ki, görev ve sorumluluk bilinciyle dolup taşan gençlerimizin varlığı, ülkemizin aydınlık geleceğidir. Bunu, sizlerin azimli ve gayretli çalışmalarınızda görüyoruz, gördükçe mutlu oluyoruz, umut doluyoruz, gurur duyuyoruz? "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak." özdeyişinin ışığında bilim, teknoloji, sanat, spor ve edebiyatta başarılı bireyler olarak yetiştiğinizi gördükçe inancımız ve güvenimiz daha da artıyor. Kahraman ecdadımızın bin bir fedakârlıkla edindiği ve bizlere bıraktığı mukaddes mirasın asıl sahipleri sizlersiniz. Gönüllerinizde sevgi, kardeşlik, hoşgörü değerlerini beslemeniz, başarılarınızı artıracak; ülkemiz ve dünya barışına şüphesiz olumlu katkılar sağlayacaktır. Sağlıklı, bilgili, güzel ahlaklı, kendine güvenen, özverili, çalışkan, değerlerimize bağlı, sorumluluk sahibi bireyler olarak en iyi şekilde yetişmeniz, üstün bir gayretle çalışmanız ve başarılarınız, ülkemiz ve milletimiz için daha aydınlık gelecek demektir. 

 Bu duygu ve düşüncülerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazileri olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, cehaletin karanlığını ilmin ışığıyla aydınlatacağına inandığımız, geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.