ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Millet olarak en karanlık gecelerden birini yaşadığımız 15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeye yönelik gerçekleştirilen hain darbe girişimi, birlik ve beraberlik içerisinde yazılan destansı direnişimiz ile bozguna uğratılmıştır. Şanlı Türk Milleti bu direniş ile tüm dünyaya var olma iradesini ve sarsılmaz demokrasi anlayışını  bir kez daha ispat etmiştir.

Gücünü ve bekasını kardeşlik anlayışından alan milletimiz, tarihin her safhasında kendisine karşı ortaya konulan haksızlıklara karşı kenetlenmesini bilmiştir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşımızda "Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın!" mısralarındaki haykırışı 15 Temmuz gecesi yurdumuzun dört bir yanında karşılık bulmuş ve bir "hayâsızca akın" daha kahramanca defedilmiştir. Şu bilinmelidir ki; vatanımız üzerinde karanlık planlar kurgulamaya çalışan iç ve dış mihraklar geçmişte olduğu gibi bugün de tüm Türk Milletini karşılarında tek yürek, tek bilek olarak bulacaklardır.

Eğitim ordusu olarak bize düşen görev ise; Malazgirt'in, Çanakkale'nin, 15 Temmuz Millet Destanı'nın nesilden nesile aktarılmasını sağlamak; vatanını, milletini, bayrağını seven ve tüm bu değerlere sahip çıkan nesiller yetiştirmektir.

Millet Destanın yazıldığı bu günde;  milleti, vatanı, bayrağı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ile birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, kendilerine sağlıklı uzun ömürler ve esenlikler diliyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.