ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz 2016 tarihi, hain darbe girişiminin yıldönümü olmasının yanı sıra bir milletin en büyük kahramanlık destanlarından bir tanesinin daha tarihin altın sayfalarında kayda geçtiği tarihtir.    Bir milletin ve toplumun geleceğini sağlam temeller üzerine kurması, varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi; dini ve milli değerlere sahip çıkan, çağın gerektirdiği modern bilimle donanmış, fikri hür, vicdanı hür, üstün kişilik sahibi genç nesillerin yetiştirilmesiyle mümkündür. Bunu sağlamak için, başta aile olmak üzere, herkesin üzerine düşen vazifelerini yerine getirmesi gerekir. Gençler bir toplumun en dinamik kesimi ve geleceğidir. İlimiz genelinde eğitim kalitemizi artırmak için tüm ekip arkadaşlarımızla beraber durmadan çalışıyoruz. Ancak bizler eğitimcilik görevini ifa ederken çocuklarımıza  akademik yeterlilik kazandırmakla beraber  onlara  sevmeyi,  saygılı olmayı, vatan sevgisini, millet bilincini,  aile birlikteliğinin önemini ön planda tutup, planlarımızı ve çalışmalarımızı bu düşünceler ışığında şekillendirip, projelerimizi bu bilinç ile hayata geçirmekteyiz.  Kıymetli veliler gençlerimiz, bizim ümitlerimiz ve yarınlarımızdır. Onları, ne kadar dinî ve millî değerlerimize göre yetiştirirsek, şahsi, ailevî ve ekonomik sorunlarıyla ne kadar yakından ilgilenirsek ve onları her türlü tehlikeden koruyacak sağlıklı bir hayat sunabilirsek, geleceğimizden ancak o kadar emin olabiliriz.

 Bu vesileyle, 15 Temmuz'da şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, kendilerine acil şifalar diliyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkan Aziz Milletimizi ve  vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.