ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz´un 12 Mart Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz´un 12 Mart Mesajı

Bugün Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerinin atıldığı şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Temmuz 1919’da Erzurum Kongresi’ni burada gerçekleştirmiş, kurtuluşa ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yol, 12 Mart 1918’de düşman işgalinden kurtarılan Erzurum’dan geçmiştir. 

Erzurum; Nene Hatun´un şahsında Türk kadınının kahramanlığının simgeleştiren, Aziziye Tabyaları’nda işgalcilerin hayallerini suya düşüren, tarih boyunca milletimizin yüzünü ağartan, milletimizin zaferlerini bayraklaştıran, Anadolu´nun düşmeyen kalesi ve Mülk-i İslamın kilidi olan bir serhat şehridir.

Geçmişte bu kutlu şehir, bu büyük millet nasıl milletimizin bölünmez bütünlüğüne ve vatan toprağına göz dikenlere gereken dersi vermişse bugün de bu ülkeye göz dikenlere aynı dersi verecek güç ve kudrettedir. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Erzurumlu hemşehrilerimin Kurtuluş Bayramı’nı kutluyorum. 

 

                                                                             SALİH KAYGUSUZ

                                                                                                                                                                                      İL  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.