ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Dedeman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısında Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen çalışmalar ile ilerleyen dönemlerde gerçekleştirilmesi hedeflenen faaliyetler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile ilimizde bulunan ulusal ve yerel bütün basın mensupları katılım gösterdi. Dedeman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ugulama Oteli Bölümü Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanı tarafından hazırlanan kahvaltının ardından basın toplantısına geçildi. İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz toplantının açılış konuşmasında okul ve uygulama oteli hakkında bilgiler verdi ve basın toplantısının bu okulda düzenlemesinin okulun tanıtımı için önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Kamuoyunda merak edilen güncel eğitim konuları hakkında gerekli açıklamalar yapıldıktan sonra 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Erzurum genelinde yapılan faaliyetlerin ve hedeflenen çalışmaların yer aldığı “2023 Eğitim Vizyonu Erzurum” başlıklı sunuma geçildi.

“Bakanlığımızca açıklanan ve ülkemiz eğitimine yön veren 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde yer alan hususlar bizim eğitim konusunda ana hedefimizdir.” diyen Sayın Salih Kaygusuz, “Bununla beraber biz de Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Vizyon Belgesini temel alarak kendimize yerel bazda 2023 Eğitim Vizyonu Erzurum başlığı altında yerel hedefler belirledik. İlimizin akademik başarısının artırılması, okullarımızda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin artırılması, okullarımız arasındaki imkan farklılıklarının azaltılması, proje tabanlı öğrenme etkinliklerinin artırılması ve öğretmen motivasyonunun en üst düzeye çıkartılarak öğretmenlerimizin mesleki gelişimi ile ilgili çalışmaların yapılması  başlıkları altında altında bu hedeflerimizi gruplandırdık ve göreve başlar başlamaz faaliyetlerimizi bu beş hedef doğrultusunda yoğunlaştırdık.” dedi.

Basın mensuplarına belirlenen bu yerel  hedefler doğrultusunda şimdiye dek yapılan çalışmalar, devam etmekte olan faaliyetler ve plan aşamasında olan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Ayrıca Erzurum’a açılacak olan Türkiyenin 23. Olgunlaşma Entitüsü hakkında, STK’lar ve diğer kurumlarla yürütülen ortak faaliyetler ve imzalanan protokoller, robotik kodlama ve STEM alanında yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler aktarıldı. Sayın Kaygusuz konuşmasında; “Robotik kodlama sınıflarımızı açma hususu başta olmak üzere diğer tüm konularda bize yardımcı olan ve her türlü desteği veren Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Tarihi Erzurum Lisesi’nin marka lise olması için de çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Sayın Salih Kaygusuz, “Bu konuda Sayın Valimiz’in de destekleriyle Erzurum Lisesi’ni hak ettiği konuma getireceğiz. Kısa süre içerisinde bu konuyla alakalı tüm kamuoyunu mutlu edecek çalışmalar gerçekleşecek. Bunu bir müjde olarak saklı tutalım şimdilik. Yakın zamanda gerekli açıklamaları yapacağız inşaallah. Bu hususta ve  Olgunlaşma Entitümüz’ün ilimize kazandırılmasında olan destekleri için Sayın Valimize ve ilimiz siyasetçilerine minnettarız. Siz çok değerli basın mensuplarına da katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

Basın mensuplarının sorularının alınması ile toplantı sonlandırıldı.

07-02-201907-02-201907-02-201907-02-201907-02-201907-02-201907-02-2019

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.